Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Фотозвіт. Конференція «Польсько-українська співпраця в рамках прометеївського руху: постаті, виклики, події»

Х Міжнародна наукова конференція
«Польсько-українська співпраця в рамках прометеївського руху:
постаті, виклики, події»

 

23-24 травня 2018 р. у приміщенні Історико-меморіального музею Михайла Грушевського відбулась ювілейна Х Міжнародна наукова конференція  «Польсько-українська співпраця в рамках прометеївського руху: постаті, виклики, події».

Співорганізаторами конференції з польського боку був професор, директор Центру студій Східної Європи Ян Маліцький, з українського − доктор історичних наук, професор, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського Валентина Піскун. Науковий захід проходив під патронатом Українсько-Польського Форуму Партнерства.

То була чергова нагода згадати таке унікальне історичне явище, як прометеївський рух. Цей рух поневолених Москвою народів оформився 1926 р. під егідою новопосталої Польщі і діяв до початку Другої світової війни. Його учасниками стали політичні емігранти, які представляли Уряд УНР в екзилі, а також вихідці із Туркестану, Грузії, Азербайджану, кримськотатарські діячі та ін.

В атмосфері толерантності й повного взаєморозуміння українські та польські дослідники обговорили низку важливих і актуальних тем про емігрантське середовище 1920-х − 1930- х рр., а також радянську політику на його розкол, вербування чи фізичне знищення найвидатніших представників. Виступаючі неодноразово згадували таких діячів Української Народної Республіки як Симон Петлюра, Роман Смаль-Стоцький, Олександр Шульгин, Максим Славінський, Андрій Лівицький, Іларіон Косенко, Олександр Лотоцький, Валентин Садовський, Вячеслав Прокопович, Михайло Єреміїв та ін. Опинившись на еміграції, вони продовжили курс на порозуміння між поляками й українцями.

Про неабияку актуальність форуму свідчила участь Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло. Він також прийняв учасників конференції у Посольстві Республіки Польща. Слова про те, що підтримка України не дискутується, стали провідною думкою як Посла, так і інших промовців з польського боку.

This slideshow requires JavaScript.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Місце розташування

×