Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Іконографічна збірка Історико-меморіального музею Михайла Грушевського

Іконографічна збірка Історико-меморіального музею Михайла Грушевського — не лише найбільша в Україні, але й унікальна. Вона нараховує понад 500 оригінальних фотодокументів від 1866 р. та включає знімки не лише Михайла Грушевського, але й батьків вченого, брата й сестри та їхніх родин, представників батьківського і материнського родів — Грушевських та Оппокових (1866–1960-ті рр.). До рідкісних також відносяться знімки письменниці Ганни Барвінок, громадського діяча Іллі Шрага, мистецтвознавця Олекси Новицького та його родини, відомих українських вчених, митців та громадських діячів: Миколи Василенка, Михайла Кравчука, Євгена Тимченка, Миколи Макаренка, Леоніда Добровольського, Миколи Ткаченка, Остапа Павлика, Георгія Нарбута, Василя Вовка-Карачевського та ін.

Особливу цінність складають оригінальні світлини Михайла Грушевського (33 одиниці), кожна з яких — особлива історична пам’ятка, окремий сюжет життєпису видатного українського історика і політика.

Окрім оригінальних фотодокументів Михайла Грушевського в колекції музею зберігаються і рідкісні видання з репродукціями його знімків. Газета «Село» (17 червня 1910 р.) містить портрет 1898 р., оригінал якого розшукати поки що не вдалося. Журнал «Украинская жизнь» (№ 12, 1916 р.) вміщує парадний знімок до 50-ліття вченого з його факсиміле: «Вся наша надія — в нас, вся сила — в народі!». З маловідомого «Художнього альбому України», виданого у Полтаві 1917 р., постає образ незмінного голови Української Центральної Ради та фото проголошення Першого універсалу УЦР на Софійському майдані в Києві 11 червня 1917 р. Часопис «Універсальний журнал» (№ 1, 1918 р.) подає зображення М.Грушевського 1918 р. Більш відомі, але не менш рідкісні портрети маємо в ювілейних збірниках до 60-ліття вченого. Багатолітнє дослідження іконографії Михайла Грушевського дозволило також доповнити колекцію оригінальних світлин копіями всіх відомих на сьогодні його фотографій, що зберігаються в архівних та приватних збірках. В цілому в оригіналах та копіях іконографія Михайла Грушевського нараховує близько 100 фотодокументів.

Каталог оригінальних фотографій Михайла Грушевського, репродукцій його світлин на листівках та в рідкісних виданнях (колекція ІММГ)

Світлини Катерини Грушевської з колекції музею

Каталог фотодокументів Олександра Грушевського з колекції ІММГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

145 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ МАКАРЕНКА

  Сьогодні всі, хто проходитиме повз Михайлівський Золотоверхий...

КАВОВІ ІСТОРІЇ ГРУШЕВСЬКИХ

Усіх, хто бажає насолодитися неповторною аурою затишної садиби...

МУЗЕЮ
МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО
30 РОКІВ

  30 років тому, 3 лютого 1992 року,...

×
Місце розташування

×