Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Круглий стіл: 100-річчя відновлення діяльності першого Курултаю

10 травня 2018 р. о 15.00 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського за підтримки «Кримського дому» відбудеться круглий стіл, присвячений сторіччю відновлення діяльності першого Курултаю.
Лише останнім часом, все ширше відкриваючи нашу історію, ми починаємо усвідомлювати, що 100 років тому одночасно з українцями повстав за волю народ, батьківщина якого теж у кордонах сучасної України − кримські татари. В ті буремні роки разом з Українською революцією проходила Кримськотарська революція. Її найвищим злетом став обраний на основі загального виборчого права Курултай, робота якого розпочалась на початку грудня 1917 р. Курултай проголосив Кримську Народну Республіку, сформував її уряд (Директорію), ухвалив Конституцію і став постійно діючим парламентом. Так само, як Українська Народна Республіка, у грудні 1917 – січні 1918 рр. Крим боровся проти збройної агресії більшовиків, а після їх вигнання Курултай відновив роботу. Відтоді вся нерівна боротьба кримськотатарського народу проти геноциду за право жити на своїй рідній землі будуватиметься на демократичних загальнолюдських цінностях, проголошених першим Курултаєм.

У круглому столі візьмуть участь:
Сергій Грабовський – кандидат філософських наук, публіцист, політолог, історик. Старший науковець відділу філософських проблем етносу та нації Інституту філософії НАНУ. Автор понад 20 наукових, науково-популярних та публіцистичних книг.
Ігор Лосєв − кандидат філософських наук, журналіст і письменник, політичний оглядач газети «День», кримчанин у дев’ятому поколінні та севастополець у четвертому.
Андрій Іванець – кандидат історичних наук, історик, публіцист, громадський діяч. Уродженець Криму. Координатор Таврійської гуманітарної платформи. Автор досліджень про Крим. Лауреат премії І.Гаспринського за публікацію про українсько-кримськотатарські взаємини у 1917 році (2012).
Олена Бондаренко − історик, експерт з кримської проблематики, директор і головний редактор видавничого дому «Стилос», яка випустила понад 10 книжок про Крим.

Питання до обговорення:
1. Українська і кримськотатарська революції: паралельні процеси чи сполучені судини?
2. Центральна Рада і Курултай: схожість і відмінність.
3. Концепції кримськотатарської державності.
4. Завоювання кримськотатарської революції та сучасність.

До дискусії запрошуються всі, хто цікавиться історією Криму і кримськотатарського народу, Української революції та формування суспільної та політичної думки.

У рамках круглого столу відбудеться презентація книги С.Грабовського та І.Лосєва «Azat Qirim чи колонія Москви? Імперський геноцид і кримськотатарська революція» (2017), а також анонсовано книгу А.Іванця «Перший Курултай: від кримсько-татарських установчих зборів до національного парламенту».
Гості Музею зможуть ознайомитися з виставкою-спецпроектом «Кримського дому» до сторіччя Першого Курултаю кримськотатарського народу, яка діятиме з 10 до 20 травня 2018 р. у приміщенні музею.
Вхід вільний.
Адреса: м. Київ, вул. Паньківська, 9.
Тел.: (044) 288 28 82.

подія на фейсбуці

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

МІСЦЯ ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

  Щороку 18 квітня Україна разом з усім...

ТРАГЕДІЯ ДОМУ ГРУШЕВСЬКИХ…

  Найстрашніша доба більшовицької облоги Києва почалася з...

«ДИТИНА…» ПОВАЖНОГО ВІКУ

  Серед найцінніших українських та й світових досліджень,...

×
Місце розташування

×