Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

По світу: З подорожніх вражень

Запрошуємо Вас на благодійний вечір, організований Музеєм Михайла Грушевського разом з БФ «Таблеточки» до Міжнародного Дня музеїв.

Кожного разу, повертаючись з подорожі по світу, наситившись спогляданням пам’яток історії та культури, новими знайомствами, традиційною кухнею, нас переповнює бажання виплеснути свої емоції, розділити насолоду від мандрів з рідними й друзями. Такі ж почуття переживали й наші герої. Усі вони часом ділилися подорожніми враженнями один із одним, адже були добрими друзями чи приятелями. А сьогодні Михайло Грушевський, Іван Франко, Микола Лисенко, Леся Українка та Соломія Крушельницька промовляють до нас зі сторінок власних творів, щоденників, листів до близьких.

«Трошки природи, трохи людського життя, трошки артизму, трошки історичних традицій, трохи вільних “партикулярних думок”, що ворушаться в голові на сім дозвіллі». Тревел-блогінг, як виявилося, зовсім не сучасне поняття. Адже як інакше, на сучасний манер, можна схарактеризувати есеї Михайла Грушевського «По світу»? Він писав про старовинні руїни Риму, вузенькі вулички Флоренції, що сходяться усі, як одна, до серця міста — Пьяцца дель Дуомо, про пливучу, завжди карнавальну й незабутню Венецію, про Помпеї, Везувій і Колізей, про музеї, галереї й собори. «Бродили то по церквах і музеях, то без жодного плану по вулицях і площах, оглядаючи залишки минулого і спостерігаючи нове, сучасне життя італійської столиці», – так змальовував Іван Франко подорож зі своїм «дорогим другом» Грушевським у «Римських враженнях». Їхні яскраві спогади живі й понині та можуть слугувати чудовим бедекером для подорожі.

Разом із нашими мандрівниками ми будемо рухатися вздовж каналів Венеції до Вічного міста Риму, крізь карпатські ліси до саксонського Лейпцигу. Побуваємо в нічному Бахчисараї та, можливо, зажадаємо лишитися в театрі «Сан Карло» в Неаполі. Ми зазирнемо в очі випадковому попутнику – австрійському офіцерові, просидимо декілька годин у львівському привокзальному ресторані в очікуванні на потяг, поцінуємо красу і силу артистичної спадщини італійських міст і мінаретів Криму.

Привернути увагу до спогадів, що пережили час і стали перлинами літератури, нам допоможуть сучасні українські культурні та громадські діячі.

На Вас чекає безліч музичних варіацій, покликаних побудувати місток між подіями, що вже стали історією, та сьогоденням у виконанні струнного квартету QuadArt.

Коли: 18 травня 2018 о 19.00

Де: Музей Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9

Мінімальний благодійний внесок становить 100 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

МУЗЕЙ ВІДЧИНЯЄ ДВЕРІ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ

Дорогі наші гості! З 30 червня 2020 року...

«Я ПОЧУВ СЕБЕ ЛІТЕРАТОРОМ»

  На запитання про те, ким був Михайло...

КУЛЮНЯ/КАТРУСЯ/КАТЕРИНА МИХАЙЛІВНА

«Найдорожча наша Кулюнечка, моя солодка потішечка! Сьогодні день...

«МІЙ СВІТЕ ЗАТИШНИЙ, МОЯ УТІХО МИЛА»:
ОСВІДЧЕННЯ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

У переддень свого дня народження, 28 (16) вересня...

×
Місце розташування

×