Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Портрет Катерини Грушевської
і виставковий проект «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ТРУШ»

Сьогодні, 26 лютого 2019 року, експозиційна, а власне емоційна домінанта Історико-меморіального музею Михайла Грушевського повернулася на своє місце. Мовиться про портрет Катерини Грушевської пензля Івана Труша, який експонувався в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького на виставці «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ТРУШ», приуроченій до 150-річчя від дня народження видатного художника. І знову, як ось уже 12 років поспіль, в меморіальному просторі на Паньківській, 9 під назвою «Кімната Катерини» зазвучать діалоги, розповіді з листів, підписаних традиційно й незмінно «ММК» — Михайло, Марія, Катерина.

 

З 13 грудня 2018 р. до 24 лютого 2019 р. і шанувальники таланту українського мистця, і всі зацікавлені історією культурно-мистецького життя Галичини зламу ХІХ‒ХХ ст. та долями видатних постатей нашої історії могли споглядати, зокрема, ніжний образ Катерини Грушевської в обіймах найрідніших людей — Татуся і Матусі.

Експозиційна композиція трьох творів Івана Труша — портретів Михайла, Марії та Кулюні Грушевських, — це не лише свідчення непересічного таланту маляра-портретиста. Це дивовижна зустріч, яка вкотре нагадала нам і про велику любов, яка панувала у цій родині, і про велику трагедію талановитої дослідниці, дар якої Татусь порівнював із міфічним Мідасом, з дотиком руки якого все перетворювалося на золото.

Дякуємо організаторам виставки, насамперед генеральному директорові Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігорю Кожану та куратору виставкового проекту, заступнику генерального директора з наукової роботи Оксані Білій за можливість цієї зустрічі.

Дякуємо всім гостям, хто завітав на лекцію завідувача Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світлани Панькової «Викапаний Татусь» (до історії портрета Катерини Грушевської пензля Івана Труша), яка пройшла 10 лютого 2019 р. в рамках виставкового проекту «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ТРУШ».

Ознайомитися з історією твору можна за посиланням:  Панькова С. Портрет Катерини Грушевської. 

Про долю Катерини читайте на  Історичній правді : Панькова С. Найдорожча Кулюня. Найбільше кохання Михайла Грушевського.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

РОЗКЛАД ПОДІЙ НА ЖОВТЕНЬ 2019

12 жовтня ‒  15.00 ‒ Пішохідна екскурсія «Володимирський...

Розклад подій на вересень 2019 року

14 вересня ‒ 15.00 ‒ Пішохідна екскурсія "Володимирський шлях"...

РОЗКЛАД ПОДІЙ НА СЕРПЕНЬ 2019

17 серпня ‒ 11.00 ‒ Культурний декрет: «Баран-баран-буц»...

РОЗКЛАД ПОДІЙ НА ЛИПЕНЬ 2019

  13 липня ‒  15.00 ‒ Пішохідна екскурсія...

×
Місце розташування

×