The museum is open to the public every day except on Mondays, from 10 AM to 6 PM.
No.9, Pankivska str, Kyiv

Портрет Катерини Грушевської
і виставковий проект «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ТРУШ»

Сьогодні, 26 лютого 2019 року, експозиційна, а власне емоційна домінанта Історико-меморіального музею Михайла Грушевського повернулася на своє місце. Мовиться про портрет Катерини Грушевської пензля Івана Труша, який експонувався в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького на виставці «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ТРУШ», приуроченій до 150-річчя від дня народження видатного художника. І знову, як ось уже 12 років поспіль, в меморіальному просторі на Паньківській, 9 під назвою «Кімната Катерини» зазвучать діалоги, розповіді з листів, підписаних традиційно й незмінно «ММК» — Михайло, Марія, Катерина.

 

З 13 грудня 2018 р. до 24 лютого 2019 р. і шанувальники таланту українського мистця, і всі зацікавлені історією культурно-мистецького життя Галичини зламу ХІХ‒ХХ ст. та долями видатних постатей нашої історії могли споглядати, зокрема, ніжний образ Катерини Грушевської в обіймах найрідніших людей — Татуся і Матусі.

Експозиційна композиція трьох творів Івана Труша — портретів Михайла, Марії та Кулюні Грушевських, — це не лише свідчення непересічного таланту маляра-портретиста. Це дивовижна зустріч, яка вкотре нагадала нам і про велику любов, яка панувала у цій родині, і про велику трагедію талановитої дослідниці, дар якої Татусь порівнював із міфічним Мідасом, з дотиком руки якого все перетворювалося на золото.

Дякуємо організаторам виставки, насамперед генеральному директорові Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігорю Кожану та куратору виставкового проекту, заступнику генерального директора з наукової роботи Оксані Білій за можливість цієї зустрічі.

Дякуємо всім гостям, хто завітав на лекцію завідувача Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світлани Панькової «Викапаний Татусь» (до історії портрета Катерини Грушевської пензля Івана Труша), яка пройшла 10 лютого 2019 р. в рамках виставкового проекту «ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ТРУШ».

Ознайомитися з історією твору можна за посиланням:  Панькова С. Портрет Катерини Грушевської. 

Про долю Катерини читайте на  Історичній правді : Панькова С. Найдорожча Кулюня. Найбільше кохання Михайла Грушевського.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

РОЗКЛАД ПОДІЙ НА ГРУДЕНЬ 2019

7 грудня ‒ 16.00 ‒  спеціальні “Кавові історії Грушевських” до...

РОЗКЛАД ПОДІЙ НА ЛИСТОПАД 2019

  16 листопада ‒ 11.00 ‒ Культурний декрет ...

РОЗКЛАД ПОДІЙ НА ЖОВТЕНЬ 2019

12 жовтня ‒  15.00 ‒ Пішохідна екскурсія «Володимирський...

Розклад подій на вересень 2019 року

14 вересня ‒ 15.00 ‒ Пішохідна екскурсія "Володимирський шлях"...

×
Location map

×