Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Проекти Музею Михайла Грушевського

Пропонуємо вашій увазі циклові проекти та екскурсії Дому Михайла Грушевського

Вистава в інтер’єрі “Позаочі”

Сюжет вистави переносить гостей у 1926 рік. Щойно відсвяткували ювілей Михайла Грушевського. Подібного свята української науки Київ ще не бачив. Ювіляр поїхав із родиною у Китаєв, у Домі ж на господарстві залишилися хатня робітниця – Текля Чик та економ- Петро Пилюченко. Вони розкажуть журналістам, які не потрапили на святкування ювілею, про повсякденне життя Грушевських. Позаочі…

Орієнтовна дата проведення: кожна остання неділя місяця або на замовлення групою від 15 до 25 осіб. Попередній запис обов’язковий.

Вартість: 100 грн.

Імпрези

“Кавові історії”

Захопливе спілкування в атмосферному салоні або на веранді затишної садиби у центрі Києва. Відвідувачів частують запашною кавою та розповідають історії про мистецтво та філософію спілкування, про повсякдення родини на рубежі ХІХ – ХХ століть. Говоритимемо і про Михайла Грушевського, не тільки громадського діяча, видатного історика, публіциста, але й звичайну людину.

Орієнтовна дата проведення: Літній сезон: п’ятниця-субота, початок 18.30. Зимовий сезон: субота, початок о 16.00. Або на замовлення групою від 5 до 15 осіб. Слідкуйте за точними датами у Facebook, попередній запис обов’язковий. 

Вартість: 100 грн.

Пішохідні прогулянки

“Романтичні побачення” з Михайлом Грушевським

 

Стежки Університетського ботанічного саду приховують не одну загадкову історію. Блукаючи алеями, гості дізнаються про перше кохання та сердечну дружбу Михайла Грушевського. Це подорож із молодим талановитим юнаком – студентом історико-філологічного факультету Університету Святого Володимира. По дорозі стежками, якими гуляв свого часу майбутній Голова Центральної Ради, трапиться декілька пам’ятних зупинок.

Прогулянки проходять з квітня до жовтня. Попередній запис обов’язковий.

Вартість: 100 грн.

“Володимирський шлях”

Дорога від Дому на вулиці Паньківська, 9 до Софійської площі. Скільки разів крокував цим шляхом Михайло Грушевський? Чи легкою була його хода? Чи стурбований то був біг? Усе в залежності від подій, які траплялися у житті історика.

Прогулянки проходять з квітня до жовтня. Попередній запис обов’язковий.

Вартість: 100 грн.

Святкові проекти

Hrushevsky Garden Party

Здається, що Garden Party – це новомодний тренд, але Михайло Грушевський відвідував такі вечірки ще наприкінці ХІХ ст. Літній фестиваль – це кожного разу нова тема та нові гості. Дім Грушвських запрошує на родинне свято із сучасною українською музикою та тематичними воркшопами для дітей та дорослих.

Орієнтовні дати святкування: кожного року перша субота після для народження Катерини Грушевської (21 червня)

Екскурсії

Тематичний урок-екскурсія «Родовід»

Дає уявлення про історію роду Михайла Грушевського та притаманні йому традиції, культ сімейних цінностей. У бесіді постає тема поваги до найрідніших людей, збереження пам’яті про минулі покоління. Складаючи власний родовід, діти мають усвідомити, що вони є невід’ємною частинкою всього нашого народу.

Урок-екскурсія для дітей «Скарби Дому Грушевських»

Перше знайомство з постаттю Михайла Грушевського через захоплюючі історії про унікальні музейні експонати.  Побачимо збірку казок, якій виповнилось майже 150 років. Портрет гімназиста–Грушевського – це історія про те, як майбутній вчений став першим учнем гімназії, які вивчав предмети і чим захоплювався. Портрет доньки – Катерини Грушевської – та її перші листи розповідають, як дівчинка, не маючи жодної офіційної освіти, стала талановитою українською вченою. Та багато іншого.

Екскурсія на дітей віком від 6 до 12 років.

Урок-дискусія: «Міфи про Михайла Грушевського та реальність»

Проект, пов’язаний з мистецтвом аналітичного мислення, вмінням відстоювати власну думку, є добрим стимулом до знайомства з новітніми студіями про Михайла Грушевського та формування особистого сприйняття непересічної постаті видатного історика і суспільного діяча. Разом з учасниками дискусії на підставі незаперечних фактів розвінчуємо міфи про Грушевського як першого Президента України, як вчителя, який «експлуатував» своїх учнів, як антагоніста І.Франка тощо.

Замовити тематичну екскурсію можна на касі музею

Також пропонуємо

Тематичні екскурсії за попереднім записом:

«Михайло Грушевський − голова Української Центральної Ради»

«Як я став колись белетристом» (Михайло Грушевський − літературознавець і письменник)»

Семінари-екскурсії за попереднім записом:

«Вчимося патріотизму в Михайла Грушевського» (з тематичною вікториною «Ким є для українців Михайло Грушевський»)

«Соборницькі проекти Михайла Грушевського»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

«ЯК СКОРШЕ ПОПАСТИ ДО КИЇВА»

  Коли на початку вересня ми бачимо урочисте...

«МОЖНА ЛЮБИТЬ УКРАЇНУ ТАК, ЯК ЇЇ ЛЮБИВ КОНИСЬКИЙ…»

  Великий патріот, який «увесь вік свій обороняв...

Garden Party: 1920-ті

Уявіть собі вечірку в стилі 1920-х. Перед очима...

МІСЦЯ ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

  Щороку 18 квітня Україна разом з усім...

×
Місце розташування

×