Notice: Undefined index: host in /home/immh/immh.kiev.ua/www/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_core.php on line 168
Заходи з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР : Музей Михайла Грушевського
Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Заходи з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР

20 січня 2019 р. в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського було проведено cемінар-екскурсію до Дня Соборності України «Нас єднає прапор України: духовна єдність поколінь» за участі студентів Київського університету ринкових відносин.

На початку заходу прозвучав Державний Гімн України у виконанні бандуристки, учасниці міжнародних конкурсів, поетеси Катерини Коврик. Під час екскурсії студентам розповіли про становлення української державності в добу Центральної Ради. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з державотворчими документами тих буремних часів, дізнатися про перші українські паперові банкноти – карбованці, гривні, марки-шаги, державні символи України – герб і прапор.

Побували і в робочому кабінеті видатного історика та політичного діяча Михайла Грушевського, де, зокрема, говорили про його творчий доробок, пронизаний ідеями соборності розірваних українських земель.

У ході семінару чимало уваги приділили передісторії підписання Акту злуки, перебігу урочистостей на Софійському майдані в Києві 22 січня 1919 р., історичному значенню об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну державу.

На завершення заходу Катерина Коврик виконала Духовний Гімн України «Боже великий єдиний, нам Україну храни».

Відзначення доленосних історичних подій і в наступні дні проходило за участі Музею Михайла Грушевського.

22 січня 2019 року на Софійському майдані відбувся святковий захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки. Активну участь у цих урочистостях взяли представники клубів військово-історичної реконструкції, що представляли формування доби Української революції 1917-1921 рр. Серед них був і науковий співробітник музею Юрій Євтушенко, що відтворював чорного гайдамака – вояка одного з куренів Гайдамацького коша Слобідської України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

“Молодша сестра”
(до 150-річчя з дня народження Ганни Сергіївни Грушевської)

Ганна Шамраєва (дів. прізв. Грушевська; стоїть посередині) з...

Розклад подій на квітень 2019 року

5 квітня ‒ 12.00 ‒ ХІІ семінар Інституту СІД...

16 березня ‒ 11.00 ‒ Інтерактивна бесіда “Баран-баран-буц”...

×
Місце розташування

×